Spot wideo – Internet vs telewizja

Coraz więcej firm dostrzega potencjał działań marketingowych w Internecie. Marketing z wykorzystaniem materiałów wideo przekonuje do siebie nawet największych sceptyków. Stanowi bowiem doskonałe narzędzie do promowania produktów, usług, marek i firm.

Z Internetu korzysta niemal każdy z nas. Dodatkowo odgrywa on ogromną rolę opiniotwórczą. Bardzo często przed dokonaniem konkretnej decyzji zakupowej zasięgamy opinii, porad, rekomendacji dostępnych przede wszystkim na rozmaitych serwisach społecznościowych. Te serwisy oferują możliwość umieszczenia na nich materiałów wideo przy jednoczesnym zagwarantowaniu swobodnej wymiany informacji.

Social media zrzeszają ogromne ilości użytkowników z całego świata. Dzięki temu zamieszczona przez nas reklama wideo może dotrzeć do ogromnej liczy odbiorców.

Marketing wideo w Internecie ma tą zasadniczą przewagę, że nie wymaga dużych nakładów finansowych, jak to ma miejsce w przypadku wyemitowania materiału wideo w telewizji. Kolejną wadą wykorzystania telewizyjnego komunikatu marketingowego jest brak możliwość reakcji widza. W tym sensie, że nie może on go komentować, wchodzić w interakcje. Taką możliwość daje natomiast Internet.

Dodatkowo firma, umieszczając w sieci materiał wideo, może na bieżąco kontrolować przebieg kampanii marketingowej. Cały czas bowiem otrzymuje informacje zwrotne od internatów. Dzięki temu, w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nieprawidłowości, może natychmiast reagować. Internet daje dużo większą elastyczność i swobodę w ramach umieszczania materiałów wideo. Media społecznościowe oferują możliwość wykorzystania materiału wideo w zakresie marketingu wirusowego i tzw. WOMM (marketingu szeptanego). To sprawia, że użytkownicy serwisów społecznościowych mogą nas częściowo wyręczyć w prowadzeniu kampanii. Nasz przekaz w tym przypadku rozprzestrzenia się bowiem bez większej ingerencji z naszej strony.

Niewątpliwie, umieszczając materiał wideo w Internecie, trzeba zadbać, aby był on oryginalny i interesujący. Wszelka nowatorskość w naszej kampanii będzie sowicie wynagrodzona. Na chwilę obecną zapamiętajmy jednak przede wszystkim to, że dzisiaj sam marketing wideo jest raczej nowatorskim narzędziem marketingowym. Wykorzystajmy w pełni jego potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *