Polacy boją się kreatywności?

Mimo rosnącej liczby firm, które decydują się na zaistnienie w mediach społecznościowych mało jest kampanii, które nie powielają znanych już wszystkim schematów promocji. Z zazdrością możemy śledzić zagraniczne realizacje takich marek jak Porsche, Skittles, Desperados. Czy Polacy boją się kreatywności?

Patrząc w stronę rynków anglojęzycznych możemy tylko pogratulować otwartości na nowe rozwiązania. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wszelkie innowacyjne projekty zawsze spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Szczególnie w social media, gdzie ciekawe materiały uaktywniają potencjał tzw. viral marketingu (marketing wirusowy), dzięki któremu informacje o danej marce rozpowszechniane są praktycznie bez jej udziału, bo przez samych internautów. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej korzystne, nie tylko ze względu na koszty, ale również samo nastawienie użytkowników do otrzymywanych treści.

Nie możemy bać się nieszablonowych rozwiązań – podpowiada Sylwia Dyrek, Social Media Manager Agencji Kreatywnej OX Media. – Rosnąca konkurencja w mediach społecznościowych motywuje do odkrywania nowych kanałów dotarcia do potencjalnych klientów, tworzenia angażujących aplikacji, konkursów i akcji, które nie będą opierały się na znanych już schematach. W wielu przypadkach to kreatywność agencji może zagwarantować marce osiągnięcie sukcesu.

Ciekawych rozwiązań na promocję własnej marki mogą dostarczyć nam zagraniczne kampanie. Warto również zajrzeć do e-booka „Kreatywność w nowoczesnym biznesie”, którego udostępniła właśnie na swoim blogu www.oxpress.pl Agencja OX Media. Ma on rozpocząć serię publikacji w postaci e-booków oraz e-kwartalników, które poruszą tematykę skutecznego wykorzystania potencjału e-marketingu. Agencja OX Media zapowiada, że będą one  również dostępne na urządzenia mobilne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *